איך לבנות לוגו בתוכנת SKETCHBOOK

עודכן: 20 בפבר׳ 2021

סקצ'בוק, היא תוכנה לציור סקיצות דיגיטליות. היא פשוטה, מאפשרת לייצר רעיונות בצורה מהירה, מכילה כמה כלים חזקים מאוד שמקלים על הגעה לתוצאות מקצועיות והיא רצה על ווינדוס, מק ואייפד בצורה חלקה. והבונוס, היא בחינם! אז אם אתם מתחילים או מקצוענים ובא לכם ללמוד איך לעשות את התג שבתמונה, ועל הדרך ללמוד איך לעבוד עם התוכנה, המשיכו לקרוא.הפוסט הזה תפס אותי בבידוד. נעול בחדר, ללא מחשב, מגרד בקושי את קצוות הקשת של ה-Wi Fi ומנסה לשמור על קור רוח יחסי. כל מה שהיה לי לחברה זה האייפד, שהוחזר לחזקתי אחרי שהיה אצל הבנות, לא לפני מסכת תחנונים ממושכים, כוס תה ופיסת שמיים.

מנותק מהסטודיו, בלי יכולת ממשית לעבוד, ניסיתי לבצע כמה עבודות שהיו על השולחן, טרם הכניסה לבידוד. לפתע, הרגשתי כמה חשובים לי הכלים שאספתי, עם הזמן, לארגז הכלים שלי, כדי להגיע לתוצאה איכותית, במהירות וביעילות. בלעדיהם, הרגשתי כאילו אני משייט באפלה כסקיפר על ספינה ללא הגה, בלי יכולת ליישם את מה שאני רוצה.

לשמחתי אחד הכלים בהם אני מרבה להשתמש בשלבים המוקדים של העיצוב, החיפוש וסיעור המוחות הוא AUTODESK SKETCHBOOK. בפוסט זה אעשה לכם הכרה ראשונית עם התוכנה ואדריך אתכם איך לצייר את התג שלמעלה.


הורידו את התוכנה החינמית, מכאן, התקינו אותה ופתחו אותה בפעם הראשונה.


מסך התוכנה


לפני שניגש לעשייה, נתחיל מסיבוב קצר בתוכנה.


הממשק

הממשק, פשוט מאוד ונוח. בצד שמאל נמצא תפריט המברשות. התפריט, מכיל כלי ציור ורישום שונים, עפרונות, עט מכחול, ציפורן שפיצית, מחק וכלים ליצירת אפקטים של צבעי מים, מריחה וטשטוש (הכלים מתפקדים בדיוק כמו עט מכחול, ציפורן שפיצית ומכחול מים, אמיתיים שתוכלו לרכוש בחנות הקליגרפיה). לתפריט זה, ניתן להוסיף עוד כלים רבים בלחיצה על כפתור ספריית המברשות.


בחלק העליון נמצא תפריט הכלים. בתפריט זה תמצאו כלים לבחירה, את דלי הצבע וכלים כמו קו סימטריה, סרגלים ועקומות שונות, כלי לייצוב הקו וכלי לחיזוי צורה, המשפרים ומחליקים את הצורה שיצרתם. כמו כן, מתפריט זה ניתן להעלים ולהחזיר את שאר התפריטים.


בצד ימין נמצאת חלונית השכבות. אי אפשר לדבר יותר מידי על חשיבות השימוש בשכבות, בעבודה במחשב. שימוש בשכבות בזמן העבודה חשוב כדי לארגן את העבודה, כמו שמוסבר בפוסט 'מה הקשר בין Google Hearth ולטרינג' שתוכלו לקרוא כאן. להפריד את חלקי היצירה ובכך למנוע מחיקה של חלקים, בלי כוונה ועוד.


למטה מימין נמצא תפריט מהיר, שלמען האמת, לדעתי מיותר לגמרי. כל הכלים והפונקציות בו מכוסות ע"י התפריטים האחרים.


בנוסף, משמאל לתפריט הכלים, ממוקמים שני כפתורי כוונון. האחד, כפתור כוונון הצבע. כפתור זה שולט בצבע, שנרצה לתת לקו, ותכונותיו. השני, הוא כפתור כוונון השקיפות. כפתור זה שולט בשקיפות ובעובי הקו.


ממשק התוכנה


חלונית השכבות

שני דברים חשובים ששוה להזכיר בחלונית השכבות הם תפריט ההמבורגר, הנמצא למעלה מימין. בלחיצה על התפריט, תוכלו לבצע פעולות כמו הוספת שכבה חדשה, שיכפול שכבה קיימת, איגוד שכבות ועוד...השני והחשוב יותר הוא שלחיצה ארוכה על שכבה, יפתח תפריט נוסף, נסתר, ובו קיצורים לפעולות השכיחות יותר, כמו יצירת שכבה חדשה, שינויי שם, מחיקת שכבה, מיזוג עם שכבה תחתונה ועוד. מאפיין נהדר של הממשק, החוסך לנו זמן רב בעבודה. כל מה שצריך כדי לבחור פעולה, הוא להשאיר את האצבע לחוצה ולגרור את העכבר לאייקון המתאים .


תפריט נסתר בחלונית השכבות


מתחילים בעבודה

דבר ראשון שתעשו הוא לסמן את המרכז, כדי שתמיד תוכלו לחזור ולמרכז את האלמנטים השונים והכלים.


פתחו שכבה חדשה { לחיצה ארוכה על שכבה ואז גרירת החץ מעלה בתפריט הנסתר}. עברו לשכבה החדשה ושנו את שמה ל 'קווי עזר' { לחיצה על השכבה החדשה ואז גרירת החץ ימינה בתפריט הנסתר}.


בחרו את העיפרון מהתפריט השמאלי ולחצו על כפתור הסימטריה ועל הסרגל, המופיעים בתפריט העליון.


אתנחתא להסבר - כפתור הסימטריה

לחיצה על כפתור הסימטריה, גרמה להופעת קו מקווקו במרכז הדף. התייחסו לקו זה כאל מראה. כל מה שתציירו בצידו האחד של הקו, יועתק לצידו השני, כאילו השתקף במראה. את הקו, ניתן להזיז ע"י גרירת העיגול (ידית) במרכז, לכל מקום שתרצו.

בנוסף, נפתח תפריט תחתון. תפריט זה, מאפשר להחליף בין קו סימטריה אנכי, אופקי, היקפי וכו'. אני משאיר לכם את המשחק וההתנסות.


לחיצה כפולה על הידית, תחזיר את הידית (וכמובן, את קו המראה איתו) לנקודת 0,0 קבועה, במרכז הדף. נקודה זאת, היא ראשית הצירים שלנו ואותה נרצה לסמן. דרך אגב: תכונה זאת של לחיצה כפולה על עיגולים (ידיות), נכונה לכלים רבים, והיא תמיד מאפסת את הכלי או פונקציה מסוימת בו.


אתנחתא להסבר - הסרגל

לחיצה על הסרגל, גרמה להופעת קו נוסף (סרגל) על המסך כשלידו שלוש ידיות. בעזרת הידית המרכזית, תזיזו את הסרגל ממקום למקום. בעזרת שתי הידיות הנוספות (ידיות הטייה) תוכלו להטות את הסרגל לכל זווית שתרצו. נקודת הסיבוב תהיה אחת משתי הנקודות השחורות המסומנות על גבי הקו, בהתאם לידית שנבחרה.


כאשר הסרגל מופעל, כל קו שתעשו על המסך, ולא משנה היכן תציירו אותו, יעשה לאורך הסרגל, כקו ישר.


גם כאן, לחיצה כפולה על כל אחת מהידיות תאפס אותו. במקרה של ידיות ההטייה, הסרגל יחזור למצב מאונך או מאוזן (90 מעלות).


קו הסימטריה וסרגל עבודה