אפליקציה לעריכת תמונה Snapseed

אין ספור מילים נשפכו על זה שתמונה אחת שווה אלף מילים. גם אני כמו רבים אחרים נמצא בחיפוש מתמיד אחר כלים חדשים שיעשו את חיי קלים יותר, מהירים יותר ובמיוחד בוהקים ובולטים יותר כשמדובר בהכנת תמונה לפוסט בבלוג, בפייסבוק או בחנות. לאחרונה נתקלתי באפליקציה מבית היוצר של גוגל שעושה את זה

בגדול. Snapseed.מה שעושה את האפליקציה לטובה כל כך לטעמי היא הקלות בה ניתן להגיע לתוצאות נהדרות והממשק הנוח והקל.


הממשק, נפרס מולך בלחיצת כפתור, בלי צורך לחפש פונקציות נסתרות בהיקף התמונה. גם הניווט וכוונון הפרמטרים, מהיר ואינטואיטיבי. תנועת סוויפ עם האצבע מימין לשמאל תשנה את הערכים בעוד תנועת סוויפ מעלה ומטה תעביר אותנו בין הקטגוריות השונות. מהרגע שעלינו על סט הפעולות שעושה לנו את זה, המעבר לתמונה מנצחת, מהיר ועצבני.

אעבור בקצרה על הפונקציות אך אקדים ואומר שכל מה שאני משתמש בו הוא כפתור ה Tune image. למעשה, מה שנדרש הוא משחק קצר בפונקציית ה Saturation להעצמת הצבעים, נגיעה ב Highlights להדגשת הלבן (לבן אמיתי, תמיד נראה טוב בתמונות) ואולי משחק קטן ב Shadows להדגשת או טשטוש הצל. וזהו. Save והתמונה מוכנה.


לאפליקציה יכולת חיתוך תמונה (Crop). ניתן לקבוע את היחס ידני או לפי יחסים קבועים מראש (רבוע, 4:3, 16:9 וכו) . הפונקציה Perspective מאפשרת לשחק בנקודת המגוז של התמונה ובעצם לעוות אותה. לומר את האמת, גם לאחר ששיחקתי בזה לא מעט, לא הצלחתי להבין למה לי לעשות זאת. ניתן לבצע תיקוני צבע סלקטיביים, לסובב את התמונה ואפילו להדגיש או להעלים פרטים עדינים בעזרת כפתור ה Detail.

פונקציה נוספת שלדעתי גורמת לאפליקציה להתעלות מעל המתחרות היא האפשרות להכניס טקסט לתוך תבניות מעוצבות. בתוך צורה גאומטרית או במגוון סגנונות לטרינג. זה תמיד טוב וחוסך שימוש בתוכנות נוספות.


חובבי הפילטרים ימצאו באפליקציה סט פילטרים רחב הניתן ליישום על התמונה. כל פילטר ניתן לכיוון ומשחק ופילטרים חדשים מתעדכנים כל הזמן. אני אישית ממעט להשתמש בפילטרים אבל חייב לומר שלפעמים הם עושים את ההבדל.


לסיכום, אני חייב לומר שזאת אחת האפליקציות החביבות עלי בזמן האחרון והיא מהווה תוספת נאותה לסט האפליקציות המקצועיות שלי. זאת כמובן דעתי האישית ויש כאלו שיחלקו עליה. אם יש לכם אפליקציה, לעריכת תמונה או וידאו, שאתם חושבים שעושה את העבודה טוב יותר או כזאת שאפשר לצרפה ליד שאר האפליקציות ותרצו לשתף אותנו, נשמח עם תכתבו לנו ונבדוק אותה.