top of page

ברכה, מקורית, לכל אירוע, שמשתנה עם הזמן

עודכן: 20 בפבר׳ 2021

אם גם אתם מתרגשים כל פעם מחדש מסידור שולחן האירוח ומיד רצים לחפש רעיונות כדי להפתיע ולשמח את המוזמנים, הפוסט הבא יספק לכם ולאורחים הפתעה מרעננת. בתרגיל הבא תכינו ברכה שמשתנה לאורך כל האירוע. המשיכו לקרוא ואלמד אתכם צעד אחר צעד איך לעשות אותה.

אמנם חגי תשרי כבר עברו להם ונאלצנו לחגוג אותם בחיק המשפחה המצומצמת אבל אני מרגיש צורך להשלים חוב קטן מהעבר. בפוסט שפורסם לקראת ראש השנה ותוכלו לקרוא בבלוג (במקור בדף הפייסבוק של #הביתליוצרותבנייר) ונקרא קליגרפיה, סימפוניה של חושים, יצרתי ברכה לחג שלא מפסיקה להפתיע. היום, אדריך אתכם איך לעשות אותה.לצורך הביצוע תצטרכו מספר דברים וביניהם עט פילוט פרלל 6 מ"מ, דף נייר לצבעי מים, צבעי מים נוזלים של ECOLINE, בשני צבעים ושני קשי שתיה (עדיף מהסוג הרחב)השלב הראשון הוא לחשוב מה תרצו לכתוב. אני, החלטתי לכתוב את המילים 'שבת שלום'.

התחילו, בסימון שורה על גבי הדף ובכתיבת המילים שבחרתם, בעזרת עט הפרלל. חשוב מאוד שתדאגו לכתוב את המילים כך שכל אות תיגע באות שלפניה.לאחר שרשמתם את המילים סמנו, בעזרת עיפרון, מסגרת סביב קוי המתאר של המילה. השאירו כ 2-3 מ"מ רווח מהאות כך שתיווצר מסגרת אחת רציפה סביב כל המילה.כעת, הניחו את דף הנייר שלכם מתחת לנייר עליו כתבתם וחיתכו את שניהם יחד, בזהירות, בעזרת סכין המנתחים, לאורך קו המתאר שסימנתם עם העיפרון. שימו לב לא להזיז את דף הנייר לכל אורך החיתוך.לאחר שחתכתם את שתי המילים, שימו אותם רגע בצד וקחו ליד את קש השתיה. חיתכו צד אחד של קש השתיה באלכסון ועשו בו חריץ קטן. החריץ צריך להיות מספיק עמוק ( כ 6 מ"מ ) כדי שיוכל לתפוס את המילים שהכנתם.

כעת, קחו את דף הניר הסופג וגיזרו ממנו שתי רצועות ברוחב של כ 8-10 ס"מ. גלגלו כל רצועה לנחש דק, והשחילו את הנייר בתוך קש השתיה, מקצה אחד לשני. שימו לב שהנייר צריך לבלוט משני צידי הקש. אם יש צורך חברו שתי רצועות נייר יחד, לפני הגילגול, כדי להאריך את הנחש שיווצר. לבסוף, חברו כל מילה לקש נפרד.עתה, קחו את אגרטלי הזכוכית ומלאו בהם מים. שיפכו לכל אגרטל צבע ECOLINE אחר. אין צורך לשפוך את כל בקבוקון הצבע לאגרטל אלא רק במידה כזאת שהמים יצבעו ויקבלו גוון עשיר ורווי.

הכניסו מעט ירק לכל אגרטל וכשמתחילים להגיע אורחים הכניסו פנימה את קשי השתיה עם הכיתוב הקליגרפי ותנו לפיזיקה לעשות את שלה. לאט לאט, יתחילו המים הצבעוניים לטפס במעלה הקש ולצבוע את הקליגרפיה הנפלאה שעיצבתם, כבמטה קסם.
רוצים הסבר קצר על איך זה קורה? גשו לויקיפדיה, כאן.... מתרגלים קליגרפיה וצובעים את החיים.

תרגישו חופשיים לשחק עם הצבעים ואפילו להשתמש בשני קשים נפרדים, הטבולים בצבעים שונים, ומחזיקים כיתוב משותף. במצב כזה, תקבלו עירבובי צבע מעניינים על גבי הכיתוב ו וואוו ענק מהאורחים.


זהו להפעם, מקווה שנהנתם ותפיקו תוצאות מדהימות.


אם התחברתם לאתר, אתם מוזמנים להגיב במקרה שיש לכם מה להוסיף בעניין, מצאתם טעות בפוסט או שיש לכם בקשות לפוסטים אחרים. אם אתם עדיין לא מחוברים, תוכלו להתחבר בקלות כאן ולהצטרף לקהילה. אני במטיח לענות ולהתייחס לכל התגובות שלכם, בהתאם.

ותודה שקראתם את הפוסט בבלוג שלי, יורם קפלן | המרכז לקליגרפיה מודרנית.

331 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Kommentare


יורם קפלן המרכז לקליגרפיה מודרנית נשען ע

ברוכים הבאים למרכז לקליגרפיה מודרנית

המרכז לקליגרפיה מודרנית הוקם כדי לפתוח בפניכם את השער לעולם מופלא של עיצוב וציור אותיות. אנחנו מזמינים אתכם לצאת למסע באתר, לצלול לבלוג ולגלות את התרגילים המרתקים וההדרכות המפורטות שיאפשרו לכם ליהנות משעות רבות של רגיעה ויצירה.

זה הזמן להצטרף לניוזלטר כדי להמשיך להתעדכן

bottom of page