חמש עצות על מה לא לעשות, כדי כן לעשות


לא אחת יוצא לי להפגש ולשוחח עם מעצבים גרפים וכאלו שעוסקים בתחום אומנותי זה או אחר. במהלך השיחות, שמתבצעות הרבה פעמים לפני או אחרי סדנא אני שומע טענה שחוזרת על עצמה "כבר הרבה זמן שאני רוצה ללמוד ולנסות ומשום מה לא התחלתי". אני נדהם כל פעם מחדש מהטענה ומנסה להבין למה ? שוכח, כמובן, שגם אני פעם, השמעתי אותה. אז הנה 5 טיפים על איך להיגמל מזה (בעצם 4 על מה לא לעשות ואחת על מה כן) :

  1. אל תשתמשו בסיפרי סקיצות – לפחות לא בהתחלה. תכתבו על דפים, דפים פשוטים, דפי מחשב. כאלו שלא אכפת לכם איך תצא עליהם התוצאה כי תמיד אפשר לשים אותם בצד ולעשות ניסיון נוסף. ספרי סקיצות עולים בדר"כ הרבה. וקיימת אצלנו מאין יראת כבוד אליהם וקונספציה שגויה, שלא אחת ניזונה מסיבה מס 3, שמה שנעשה בספר הסקיצות צריך לצאת יפה כדי לא להרוס את הספר. בסך הכל, לא נרצה שמישהו ידפדף בספר ויראה ניסיונות שלא עלו יפה . ( נו באמת...למי אכפת?)

  2. כלים יקרים שראיתם ביוטיוב וכו' לא באמת ישפרו את התוצאות בין לילה. הם אמנם יכולים ליצור סגנון או אפקט חדש, להביא אתכם לתחום נוסף בקליגרפיה ולבטח ירוקנו את כיסכם, אבל תאמינו לי, לא תהפכו למאסטרים בין לילה. זמן ותרגול, לעומת זאת, כן יעשו את זה!! אפילו אם תשתמשו רק בשני עפרונות מחוברים בסלוטייפ – סה"כ עלות: 2.5 ש"ח כולל מע"מ.

  3. אל תסתכלו בבלוגים מתמחים (חוץ מזה כמובן), אינסטגרם וכו' על דברים "יפים" ( טוב, לא באמת אפשר להתעלם מהם אך אין צורך להגזים) – זה רק יתסכל אתכם, יגרום לכם לערוך השוואות ויכניס לכם ספקות לגבי היכולת שלכם. בתמונות, אף פעם לא רואים את כמות הניסיונות, האימונים והשנים שהושקעו כדי ליצור, כבהנף יד, תוצאה נפלאה ותמונה לתפארת (וגם לא את הפילטר שהשתמשו בו)

  4. פשוט תעשו, ושתפו...שתפו...שתפו – זכרו, תמיד יהיו כאלה שיאהבו את מה שעשיתם וכאלו שלא. בדיוק כמו בכל נושא בעולם, כך שזה לא קשור לאומנות שלכם. אבל החיזוקים יקדמו אתכם וההערות גם כן. מאלו שיגיבו בשפה לא יפה, פשוט תתעלמו, הם ממילא מעולם לא עושים כלום ובטח ובטח לא משתפים אחרים.

  5. תטפחו לעצמכם על השכם –מתי פעם אחרונה לקחתם צעד אחורה, הסתכלתם על מה שעשיתם, אמרתם "וואלה, כל הכבוד לי " וטפחתם לעצמכם על השכם? ואני מתכוון ממש, באמת, ט פ ח ת ם לעצמכם על השכם...כן, כן ככה שתרגישו את המכה. מה? אף פעם לא? אז תעשו את זה! זה מחזק, מעלה את הביטחון ובין כה, אם תרצו להשתפר, תמשיכו ללמוד, אז זה לא יכול להזיק.

** גילוי נאות - המחבר נפל בכל אחד מהסעיפים הכתובים מעלה. לקבלת טיפים נוספים ועדכונים על מוצרים חדשים בחנות וסדנאות קרובות הירשמו לניוזלטר עכשיו