על נעליים עצים ופיין ליינרכמו כל אחד שהגיע להולנד בזמן זה או אחר גם אני התפתיתי לקנות זוג נעלי עץ (או בשמם המקצועי CLOGS). לא עזרו האזהרות והמחיר המופרז שדרשו עליהם. אני...כך חשבתי, אלך איתם בארץ. 38 מעלות, בקיץ, עם גרביים...אז מיותר לציין שזה לא קרה.

בכל אופן החלטתי שהם משטח מצויין לקצת לטרינג והחלטתי להפיח בהם חיים ובאותו הזמן גם בעצמי. אז הנה כמה דברים שלמדתי. קודם כל CLOGS הם אכן משטח מצויין , אמה מה? הם עדיין עשויים עץ וכמו בכל עץ, גם בהם מסודרים הסיבים לכוון מסויים. לכאורה, אם הייתי משתמש בכל מרקר עם ראש לבד לא היתה עם זה שום בעיה, לא היינו כאן היום, ולא היה פוסט אבל אני החלטתי להשתמש בפיין ליינר.

[פיין ליינרים (Fine Liner), מי שלא מכיר, הם עטים בעלי קצה המאופיין בצינורית מתכת או פלסטיק דקיקה וקשיחה. עובי הקו הנוצר בזמן הכתיבה הוא כעובי הצינורית ויכול להגיע אפילו למאית המילימטר (001) . מכאן שמו פיין ליינר, שהוא קו דקיק. הפיין ליינר מצויין לעבודת לטרינג מדוייקת שם יש חשיבות רבה הן לדיוק והן לפרטים הקטנים.]

העץ אהב את העט רוב הזמן אך מידי פעם, כששכחתי את עצמי, ולחצתי מעט על העט, החוד הדק חדר לתוך העץ והסיבים לקחו את הקו לטיול, לאורכם, הרחק מהכוון המקורי אליו שאפתי. ככה המשכתי לכתוב ולקלל.

* אז מה למדנו מזה? כל משטח מספק את אתגר הכתיבה שלו. לא רק שיש צורך להתאים את הכלי לתוצאה הרצויה אלא גם לאופי המשטח. משטחים מחוספסים כמו ניירות מגורענים, עצים וכו' נוטים להתערב בחווית הכתיבה ולספק מימד של אקראיות לקו. השתמשו ביד קלה כדי למזער את השפעת הגרעון/חספוס או ביד כבדה ובטוחה כדי להוסיף לתוצאה מימד אקראי בצורת התזות, קוים מקרטעים ומשיכות מכחול עם שוליים מזוגזגים.

לקבלת טיפים נוספים הרשמו לניוזלטר באתר